Blog Netkoncept

 • Darmowy BIP. Dlaczego urzędy z niego rezygnują?

  Obowiązek stworzenia Biuletynu Informacji Publicznej nałożono na wszystkie podmioty realizujące zadania publiczne. Urzędy gminy, powiaty lub miasta, szkoły, przedszkola, teatry, ośrodki pomocy społecznej i wiele innych jednostek samorządu mogą skorzystać z darmowego BIP-u. To rozwiązanie traci jednak na popularności, pomimo braku kosztów. Jakie są wady darmowego BIP-u? Jakie możliwości daje BIP dostarczany przez zewnętrzną firmę?

 • CASE STUDY - Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie (WCPR)

  Głównym założeniem projektu było wprowadzenie nowych rozwiązań dla procesów komunikacyjnych, związanych z przepływem dokumentacji wewnątrz WCPR poprzez wdrożenie systemu obiegu dokumentów.

 • Deklaracja dostępności – czy to obowiązek dla każdego?

  Deklaracja dostępności to ostatnio bardzo często poruszany temat, szczególnie w kontekście stron internetowych podmiotów publicznych, takich jak urzędy. Jest ściśle powiązany z dostępnością cyfrową stron www. Powinny być one zaprojektowane tak, aby osoby o specjalnych potrzebach były w stanie szybko i sprawnie dotrzeć do pożądanych informacji czy też bez problemu załatwić sprawę online. Kto bezwzględnie musi opublikować taką deklarację na swojej stronie? Jakie wymagania musi spełniać opisywana deklaracja? Dlaczego właściwie jest wymagana?

 • Jak zwiększyć efektywność pracy urzędnika? 7 sprawdzonych pomysłów

  Przeprowadzony eksperyment przyniósł zaskakujące wyniki. Okazało się, że 4-dniowy dzień pracy znacznie zwiększył wydajność 240 pracowników. Dzięki dłuższej przerwie mogli oni lepiej się zrelaksować. Pracownicy zgłaszali, że dłuższy weekend pozwolił im na spędzenie większej ilości czasu z rodziną, gotowanie i ćwiczenia fizyczne. Lepszy jakościowo odpoczynek wpłynął korzystnie na wydajność w pracy.”

 • Czy szkoła musi posiadać BIP?

  Kierujesz placówką edukacyjną? Powinieneś znać odpowiedzi na 6 pytań dotyczących BIP-u.
  Z pewnością wiesz, że każdy obywatel ma prawo dostępu do informacji, na temat działalności organów publicznych. Jednym z wielu zadań dyrektora szkoły, jest zapewnienie uczniom i nauczycielom bezpieczeństwa w czasie zajęć organizowanych przez szkołę.

  Czy wiesz:Jak założyć BIP?
  Jak wybrać BIP dla szkoły?
  Jakie funkcje powinien spełniać?

 • Gdzie szukać oszczędności - pod kątem następstw epidemii?

  Te słowa jednego z najbardziej znanych i wpływowych miliarderów na świecie, Warrena Buffetta odnoszą się oczywiście wprost do świata finansów, ale moim zdaniem świetnie wpisują się w obecną sytuację i mogą pomóc w podejmowaniu odpowiednich decyzji.

 • Konferencja samorządowa o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych

  27 czerwca odbyła się konferencja samorządowa, której byliśmy organizatorem. Ponad 50 przedstawicieli z 46 miast i gmin rozmawiało o dostępności cyfrowej w obliczu nowej Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych...

 • Jak stworzyć przyjazny formularz elektroniczny 10 praktycznych porad!

  Średnio 80% formularzy w urzędzie jest nieczytelnych. Co smutne i zabawne zarazem, problemy z rozszyfrowaniem skomplikowanych druków mają nie tylko petenci, ale i sami urzędnicy.

 • Na co zwrócić uwagę wybierając system Biuletynu Informacji Publicznej!

  Zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej, obowiązek udostępniania informacji publicznej spoczywa na podmiotach wykonujących zadania publiczne (art. 4 ust 1 i 2)...

 • Jak uzyskać Prawo jazdy przez Internet?

  Właśnie udało Ci się zdać prawo jazdy albo już je masz, ale chcesz zdobyć kolejną kategorię? Jeździsz od kilku lat, ale na wakacjach zgubiłeś dokumenty? W każdym z tych przypadków potrzebujesz uzyskać dokument. Aby to zrobić,...

 • Czy papierowe dokumenty znikną ?

  Papierowe dokumenty nie znikną w całości, ale na pewno ich liczba zostanie znacząco ograniczona. Cyfrowy obieg dokumentów już teraz staje się na równi ważny z tradycyjnym. Spodziewamy się również odpowiednich regulacji prawnych w tym zakresie i jest to kwestia tego „kiedy”, a nie „czy”...

× Wyszukaj w serwisie