Netkoncept - podsumowanie działań w 2021 roku.

Podsumowanie działań netkoncept

Rok 2021 już za nami. Dla Netkoncept był to czas wytężonej pracy, realizacji wielu celów, kluczowych decyzji oraz zmiany identyfikacji wizualnej. Jeśli mielibyśmy użyć tylko jednego określenia, które będzie wspólnym mianownikiem dla wszystkich najważniejszych wydarzeń dla Netkoncept, to wybór padnie na słowo “rozwój”.

 

Co działo się w Netkoncept w 2021 r.?
 

W ubiegłym roku zainwestowaliśmy w rozwój firmy, doskonalenie naszych umiejętności, dokształcanie zespołu, zmiany identyfikacyjne, nowe narzędzia. Ze względu na zwiększające się potrzeby naszych klientów, poszerzyliśmy grono naszych specjalistów.

Nasza praca w liczbach

Rok 2021 to 115 aktualizacji naszych systemów, prawie 1000 godzin szkoleń, ponad 200 opracowanych formularzy ePUAP, przeszło 100 prezentacji naszych produktów oraz niezliczone godziny spotkań i rozmów.

W 2021 zrealizowaliśmy ponad 150 wdrożeń z czego:

  • 24 wdrożenia Systemu Obiegu Dokumentów SOD365,
  • 120 wdrożeń portali internetowych i BIP,
  • 34 wdrożenia Rejestru Korespondencji SOD365.

Ważniejsze ulepszenia i dodatki platformy SkyCMS

To był intensywny rok pod kątem rozwijania naszego systemu SkyCMS -  wprowadziliśmy ponad 75 zmian. Dzięki nim nasz system zyskał nowy wymiar funkcjonalności.

Nowy moduł głosowania w aplikacji mobilnej obywatel.mobi

pl.png

Aplikacja moblina obywatel.mobi została wyposażona w moduł głosowania. Moduł ten może być wykorzystany do głosowania w budżecie obywatelskim ale także do tworzenia ankiet, przeprowadzania sond, czy konsultacji społecznych. Pomagają  w tym opracowane szablony głosowania, gdzie można wybrać jeden z 40 gotowych wzorów.

Wersje językowe w aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna została także rozszerzona o 15 wersji językowych do wyboru. To szczególnie istotna opcja dla regionów i miast nastawionych na turystykę lub zagranicznych inwestorów.

 

Zasób 7foto.png

Nowe moduły w Biuletynie Informacji Publicznej

Nasz Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) jest rozwiązaniem, które spełnia wszystkie aktualne wymagania prawne, dotyczące dostępności cyfrowej.

Do nowych modułów w BIP należą:

typy tresci.png

Typy treści - dzięki typom treści w łatwy sposób można opracować dowolne rejestry.
Moduł idealnie sprawdza się w tworzeniu np. rejestru umów, rejestru oświadczeń majątkowych, rejestru zamówień publicznych, rejestrów aktów prawnych. Dzięki niemu można uporządkować sposób dodawania wpisów do BIP czy strony www.

Przykładowy rejestr:
https://bip.przemysl.pl/41224/3530/biuro-rzeczy-znalezionych.html

Generator stopki e-mail - umożliwia stworzenie stopki mailowej na podstawie 1 z 4 dostępnych szablonów wedle własnych preferencji. Administrator może wygenerować stopki dla całego zespołu lub dany użytkownik może dopasować stopkę do swoich upodobań. Stopka działa na wszystkich popularnych programach pocztowych.

 

Kalendarz Wizyt

kalendarz wizyt.png

Kalendarz wizyt jest kompletnym systemem do zarządzania wizytami i komunikacją  w urzędzie. Dzięki temu rozwiązaniu wzrasta poziom bezpieczeństwa w urzędzie, gdyż korzystanie z niego ogranicza gromadzenie się interesantów w jednym budynku. Wizyty są umawiane online 24/7, a powiadomienia o rezerwowanych terminach i aktualnym grafiku są otrzymywane na bieżąco. Posiadając Kalendarz Wizyt można pozbyć się kolejek w urzędzie i przyspieszyć umawianie wizyt.

 

Zasób 5foto.png

Aktualizacje w  Systemie Głosowania i Obsługi Rady (RADA 365)

Rada 365 to narzędzie, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie posiedzenia rady gminy, miasta, powiatu, województwa lub innego podmiotu w formie elektronicznej.

W 2021 r. nasze prace skupiały się na aktualizacjach i rozbudowie modułu, dzięki którym:

  • treści eksportowane do Biuletynu Informacji Publicznej są dostosowane do standardu WCAG 2.1 , co pozwala zaoszczędzić czas  przeznaczony na ich analizę.
  • poziom bezpieczeństwa został zwiększony, poprzez wprowadzenie funkcji wymuszania zmiany hasła przy pierwszym zalogowaniu nowego użytkownika.
  • wszystkie materiały na sesje są przechowywane w planie sesji lub repozytorium plików.

 

Zasób 6foto.png

Aktualizacje w  Systemie Obiegu Dokumentów (SOD 365)

System Obiegu Dokumentów SOD365 wspomaga obieg dokumentów wewnątrz każdego podmiotu bez względu na jego wielkość. Z pomocą SOD365 sprawnie monitorujesz zadania wykonywane przez urzędników z dowolnego miejsca i w każdym momencie.


W 2021 roku wprowadziliśmy około 40 usprawnień i ulepszeń w Systemie Obiegu Dokumentów SOD365, najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.

Workflow - Moduł planowania obiegu dokumentów

umożliwia łatwe zdefiniowanie procesów, w których np. pisma są przekazywane od jednego urzędnika do następnego. Odpowiednio zdefiniowane procesy określają sposób działania w przypadku codziennych czynności oraz angażują osoby decyzyjne, których akceptacja jest niezbędna w celu dalszego prowadzenia zadania.
Moduł porządkuje pracę, eliminuje ewentualne błędy,  informuje o zadaniach i  terminach ich wykonania. Korzystanie z Workflow przyspiesza proces przepływu dokumentów pomiędzy działami i pracownikami.

Moduł tworzenia pism i szablonów (edytor dokumentów word)

modul.png


 - Moduł ten pozwala na tworzenie nowych dokumentów lub skorzystania z szablonów bezpośrednio w systemie obiegu dokumentów. Prezentuje się i posiada funkcjonalności takie jak popularny  Word. Pozwala na wspólną pracę nad dokumentem, autozapis i wiele innych przydatnych funkcji potrzebnych do pracy.

Umożliwia tworzenie dokumentów (orzeczeń, szablonów, pism) bezpośrednio w systemie obiegu dokumentów w sposób analogiczny tak jak w programie Word. Jest doskonałą alternatywą dla popularnego edytora tekstu, dzięki której możesz uniknąć kosztów związanych z zakupem licencji.

Szablony ogólne - system SOD365 umożliwia tworzenie dowolnej ilości szablonów dostosowanych do specyfiki urzędu, takich jak:  pismo firmowe, szablon decyzji, zaświadczenia, zaproszenia. Po zdefiniowaniu podstawowego wzoru szablonu, można na jego podstawie stworzyć swój prywatny szablon i zapisać go na swoim stanowisku. Moduł daje także możliwość stworzenia dokumentu na podstawie szablonu i zachowuje historię edycji.

Rejestr umów -  służy do ewidencjonowania umów. Umożliwia elektroniczną archiwizację umów wraz z przydzieleniem dostępu do nich osobom odpowiedzialnym za realizację  . Rejestr umożliwia m.in.: nadawanie automatycznej numeracji według założonego schematu, prowadzenie ewidencji na jednym, wspólnym rejestrze. Brak konieczności prowadzenia “odrębnego” rejestru papierowego oraz prowadzenia teczki ze skserowanymi umowami skraca czas na wykonanie zadania.

 

Przewiń do góry