Najnowsze wiadomości dla administracji publicznej. Co warto wiedzieć? Poznaj "Strefa News"

 

Co warto wiedzieć?

W tej sekcji kanału będziemy rozmawiać o istotnych informacjach związanych z administracją publiczną; pracą urzędnika, dotacjach, grantach, webinarach oraz ciekawostkach. Jeżeli chcesz otrzymywać najważniejsze informacje ze świata “urzędnika”, nie tracąc czasu na przeszukiwanie tryliona informacji zawartych w internecie, to subskrybuj ten kanał.

"Strefa News" jest nową inicjatywą kierowaną m.in. do gmin, powiatów, miast, urzędów, samorządów, które szukają ważnych i ciekawych informacji dotyczących pracy urzędowej.

NEWS 1: Część gmin zostanie zwolniona z obowiązku wdrażania systemu zgłoszeń wewnętrznych w ramach ustawy o sygnalistach. Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano nową wersję Projektu ustawy.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w serwisie samorządowym pap: ➡ link: https://samorzad.pap.pl/kategoria/pra...

NEWS 2: W Katowicach odbył się Europejski Kongres Gospodarczy (pod patronatem Portalu Samorządowego) podczas, którego aż 40 sesji tematycznych było poświęconych działalności samorządów i ich inwestycjom na najbliższe lata. Drugiego dnia kongresu odbyła się sesja zatytułowana: „Inwestycje w miastach i samorządach”.

Możecie zobaczyć retransmisję z tego wydarzenia na stronie kongresu: link do rejestracji: ➡ https://www.eecpoland.eu/2022/pl/reje...

Klikalny spis treści:

00:00 - Powitanie - Jarosław K. ale nie ten

00:37 - Dlaczego część gmin jest zwolniona z obowiązku wdrażania systemu zgłoszeń wewnętrznych w ramach ustawy o sygnalistach?

01:17 - Co wspólnego z samorządowymi inwestycjami ma Europejski Kongres Gospodarczy, który odbył się w Katowicach ?

02:09 - Zasubskrybuj ten kanał

Przewiń do góry