Tworzenie aplikacji mobilnych dla Urzędu

Tworzenie aplikacji mobilnej

Wprowadzenie

Dzięki jednej aplikacji obywatel.mobi zarówno Ty, jak i mieszkańcy Twojej gminy/powiatu będziecie mieć wszystkie podstawowe informacje o gminie/powiecie w jednym miejscu. Komunikacja pomiędzy urzędem, a mieszkańcem stanie się sprawna jak nigdy.

Funkcjonalna i estetyczna aplikacja na urządzenia mobilne podniesie jakość obsługi w urzędzie.
Dzięki obywatel.mobi mieszkańcy:

  • będą mieli dostęp do lokalnych aktualności
  • zgłoszą potrzebę załatwienia sprawy, która ich zdaniem wymaga interwencji,
  • poprzez mapę interaktywną wyszukają w okolicy różne obiekty: atrakcję turystyczną, restaurację, nocleg lub aptekę pełniącą całodobowy dyżur;
  • zapoznają się z kalendarzem wydarzeń z gminy lub powiatu, a następnie udostępnią wydarzenie np. do swojego kalendarza Google,
  • skorzystają z przejrzystego kalendarza wywozu odpadów wraz z przypomnieniami o terminie wywozu;
  • otrzymają ostrzeżenia o sytuacjach kryzysowych (np. o nawałnicy, powodzi, silnym wietrze) oraz o planowanych remontach dróg, przerwach w dostawie wody itp.
  • zarezerwują termin wizyty w urzędzie aby załatwić sprawę bez kolejek.
  • zagłosują na projekty w ramach budżetu obywatelskiego lub wyrażą swoją opinię za pomocą sondy lub ankiety.

Aplikacja mobilna jest projektowana indywidualnie dla każdego klienta - po rozpoznaniu Twoich potrzeb tworzymy rozwiązanie, które realnie usprawni komunikację z mieszkańcami. Dedykowany program przygotujemy w wersji dla systemów Android i iOS, dzięki czemu skorzysta z niego każdy zainteresowany obywatel.

Dostępność plus
Jesteśmy oficjalnym partnerem
programu "Dostępność Plus"

Dedykowana dla administracji aplikacja obywatel.mobi opiera się na SKYCMS, czyli bezpiecznej platformie do zarządzania systemami i aplikacjami dla urzędów, jednostek organizacyjnych i innych instytucji. Możesz zamówić ją wraz z integracją ze stroną www i BIP, co pozwoli Ci zautomatyzować wyświetlanie w niej informacji zawartych w tych serwisach.

Skontaktuj się
Aplikacje mobilne

Funkcjonalności

Aktualności

Aplikacja oferuje błyskawiczny dostęp do lokalnych (gminnych, powiatowych) aktualności, wydarzeń oraz informacji z BIP.
Dzięki niej w szybki sposób powiadomisz mieszkańców o sytuacji kryzysowej, przypomnisz o terminie wywozu odpadów lub konieczności zapłaty podatku.

Kalendarz wizyt

Mieszkańcy wybiorą w aplikacji dogodny termin wizyty w urzędzie. Zlikwidujesz kolejki interesantów i lepiej zaplanujesz pracę, co przełoży się na wyższy poziom obsługi klienta.

Kalendarz wywozu odpadów

Aplikacja poinformuje Twoich mieszkańców m.in. o terminach odbioru odpadów (zmieszanych, segregowanych, wielkogabarytowych), zasadach prowadzenia selektywnej zbiórki etc. Moduł umożliwia dodatkowo ustawienie powiadomienia, które przypomni mieszkańcom o zbliżającym się terminie wywozu śmieci. Kalendarz wywozu odpadów wygenerujesz w łatwym do wydrukowania formacie PDF.

Mapa interaktywna

Zaznaczysz na niej istotne miejsca na terenie gminy, powiatu lub innego obszaru. Mieszkańcy i turyści sprawdzą, gdzie działa lokalna gastronomia, a także gdzie szukać atrakcji turystycznych i miejsc noclegowych. Mapa może wyświetlać ponadto szlaki turystyczne oraz obszary inwestycyjne.

Zgłaszanie potrzeb

Aplikacja w prosty sposób pozwala na zgłaszanie różnych potrzeb, problemów lub sytuacji kryzysowych. Mieszkańcy poinformują Cię np. o awarii oświetlenia, dziurze w chodniku, dewastacji mienia, dzikim wysypisku śmieci lub innej sytuacji. Szybciej zareagujesz na zgłoszenia i rozwiążesz je zanim staną się przyczyną poważniejszych problemów.

Wydarzenia

To szybki i łatwy sposób na powiadomienie użytkowników o wydarzeniach odbywających się w gminie/powiecie. Za pomocą tego modułu mieszkańcy Twojego regionu dodadzą wybrane wydarzenia do swojego kalendarza i ustawią przypomnienia.

Głosowania i ankiety

Mieszkańcy mogą się zapoznać z projektami zgłoszonymi w ramach budżetu obywatelskiego i następnie zagłosować na wybrany przez siebie projekt. Użytkownicy aplikacji mogą również brać udział w ankietach, dzięki którym poznasz ich oczekiwania. 

Odczyty liczników wody

Użytkownicy aplikacji w szybki i prosty sposób prześlą odczyty z liczników wody. Mieszkańcy dokonają odczytów samodzielnie bez konieczności korzystania z pomocy inkasentów.

Ulubione treści

Aplikacja pozwala na dodawanie interesujących treści, wydarzeń lub innych informacji do ulubionych. Mieszkańcy wrócą do nich w łatwy i szybki sposób, gdy będą mieć więcej wolnego czasu.

Powiadomienia push

Powiadomienia Push to wiadomości przekazywane użytkownikowi przez aplikację na jego smartfon. Powiadomienia mogą dotyczyć różnych aktywności np. nowa aktualność, sytuacja kryzysowa, nowe wydarzenie, opublikowany przetarg, czy zmiana terminu wywozu odpadów.

Wyszukiwarka

Za pomocą wyszukiwarki mieszkańcy szybko znajdą interesujące ich treści zawarte w zasobach aplikacji, strony internetowej i BIP.

Skontaktuj się

Przykładowe realizacje

Integracje

Regionalny System Ostrzegania (RSO)

W razie zagrożenia wyślesz do mieszkańców powiadomienia Push. Ostrzeżesz użytkowników aplikacji samodzielnie lub przy użyciu RSO o groźnych nawałnicach, porywistym wietrze, upale bądź innej sytuacji niebezpiecznej dla zdrowia i życia. Możesz samodzielnie ustalić, które powiadomienia z RSO otrzymają mieszkańcy lub przesyłać wszystkie alerty automatycznie.

Strona internetowa urzędu

Aktualności, wydarzenia i komunikaty kryzysowe będą automatycznie pobierane do aplikacji mobilnej. Nie musisz ich wielokrotnie publikować w kilku miejscach, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i o niczym nie zapomnisz.

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Wszystkie treści publikowane w BIP automatycznie pojawią się w aplikacji. Wystarczy, że nowe informacje wprowadzisz do biuletynu.

Czujniki czystości powietrza

Mieszkańcy otrzymają alerty o złym stanie powietrza i konieczności unikania aktywności na zewnątrz. Zadbasz o zdrowie użytkowników i skłonisz ich do pozostania w domu, gdy w regionie pojawi się smog.

Aplikacje mobilne
Skontaktuj się

Często zadawane pytania

Aplikacja jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS oraz Android.

Tak, głosowanie w budżecie obywatelskim może odbywać się również za pośrednictwem aplikacji.

Tak, istnieje możliwość zaprojektowania nowych modułów pod konkretne oczekiwania klienta. Ich funkcjonalności są ustalane indywidualnie.

Aplikacja może być zintegrowana ze stroną internetową jeśli posiadana strona jest zbudowana na systemie SkyCMS.
Przewiń do góry