Strony internetowe

Strony internetowe dla administracji i firm

Wprowadzenie

Strony internetowe budujemy na autorskim systemie zarządzania treścią SKYCMS - jest to platforma dedykowana do tworzenia narzędzi dla administracji publicznej.

Jesteśmy Twoim wsparciem merytorycznym i doradcą na każdym etapie tworzenia strony: od projektu do jej wdrożenia i późniejszej opieki serwisowej.

Nie musisz się o nic martwić - wszystkie kwestie techniczne od początku do końca rozwiążemy za Ciebie! Wszelkie uwagi i poprawki będziemy omawiać wspólnie i wdrażać rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.

Dzięki integracji Twojej strony wszystkie ważne informacje, sesje, dokumenty i artykuły opublikujesz o wiele szybciej. Zaoszczędzisz czas i umieścisz istotne treści za pomocą kilku kliknięć. Możesz w pełni skupić się na swojej pracy i udostępnić mieszkańcom stronę www.

Skontaktuj się

Bezpłatne dodatki

Podstawową wersję strony www wzbogaciliśmy o praktyczne, bezpłatne dodatki:

Moduł Typy treści

Umożliwia łatwe wyszukiwanie i filtrowanie treści. Pozwala zdefiniować właściwe dla konkretnego urzędu typy przekazywanych informacji, takie jak np. oświadczenie majątkowe, zamówienia publiczne, akty prawne etc., a dzięki temu sprawnie stworzyć dowolny rejestr jak np. rzeczy znalezionych.

Moduł obsługi deklaracji dostępności

Specjalny formularz do tworzenia treści deklaracji dostępności zgodnej z wytycznymi prawnymi – osobno dla strony, BIP oraz aplikacji mobilnej.

Przypinanie wybranych aktualności

Funkcja umożliwia wyświetlanie wybranych podstron z aktualności zawsze na górze listy – bez względu na rodzaj sortowania.

Komunikaty specjalne

Sprawnie przekazuj odwiedzającym stronę kluczowe informacje, na przykład o zamknięciu urzędu. Dodatek komunikaty specjalne pozwala wyświetlić dowolne powiadomienie w widocznym miejscu w witrynie.

Moduł otwartych danych

Wybierz, które treści ze strony www mają być udostępnione w formacie otwartych danych oraz automatycznie aktualizowane na stronie do pobierania otwartych danych oraz portalu dane.gov.pl.

Na podstawie 1 z 4 dostępnych szablonów możesz stworzyć stopkę mailową dla siebie, a jako administrator – także dla całego zespołu. Każdy użytkownik ma możliwość personalizacji swojej stopki według upodobań. Stopka działa na wszystkich popularnych programach pocztowych.

Moduł filmy

Publikuj klipy filmowe i multimedia z zewnętrznych serwisów (np. aktualne nagrania z kanału YouTube) bezpośrednio w treści publikacji portalu.

Kalendarz wydarzeń

Umieść na stronie kalendarz z planowanymi na dany okres wydarzeniami, aby mieszkańcy oraz turyści mieli do nich łatwy i przejrzysty dostęp – w jednym miejscu.

Newsletter

Automatycznie wysyłaj wiadomości wybranej grupie odbiorców w momencie publikacji nowych treści we wskazanym dziale aktualności na stronie urzędu. Moduł “Newsletter” pozwala też wysyłać komunikaty specjalne do mieszkańców (np. o przerwie w dostawie wody). Odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiają zidentyfikowanie takiej wiadomości jako SPAMu.

Tryb aktualności wyróżnionych

Promuj wybrane aktualności za pomocą tzw. slidera, dzięki któremu będą one szybciej i częściej zauważane przez użytkowników strony.

System nadawania uprawnień

Wielopoziomowy system nadawania uprawnień redaktorów pozwala przyznawać dostęp do konkretnych pozycji z menu, stron, katalogów z plikami oraz modułów wybranym grupom użytkowników.

Moduł sonda

Twórz rozbudowane ankiety na stronie www i w aplikacji mobilnej: definiuj pytania z możliwymi odpowiedziami i opcją komentarza, a także prezentuj wyniki na wykresie graficznym.

Logowanie dwuetapowe

Bezpieczne uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą wpisania hasła w pierwszym kroku i kodu dostępu z telefonu w drugim.

SKYCMS - WWW

Funkcjonalności

Budżet obywatelski i konsultacje społeczne

Sprawnie przeprowadzaj głosowania online, na przykład na projekty zgłoszone w ramach Budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą oddać głos z poziomu komputera, smartfona czy tabletu.

Edytor formularzy

Błyskawicznie i wygodnie twórz dowolne formularze online: kontaktowe, zamówień czy konkursowe, które mieszkańcy z łatwością uzupełnią oraz wyślą bezpośrednio przez stronę urzędu.

Moduł deklaracji dostępności

Zadbaj o zgodność nowych publikacji na stronie z wytycznymi WCAG 2.1. Moduł deklaracji dostępności daje pewność, że stworzona treść spełnia wymogi dostępności cyfrowej.

Mapa turystyczna

Umieszczaj atrakcje turystyczne w swoim mieście, aby użytkownicy mogli łatwo je znaleźć.

Kalendarz wizyt

Przyspiesz obsługę interesantów w urzędzie i podnieś poziom ich zadowolenia dzięki systemowi do zarządzania wizytami. Umożliwia on umawianie wizyt z dowolnego miejsca 24/7 oraz wysyła automatyczne przypomnienia o spotkaniach.

Kalendarz wywozu odpadów z wyszukiwarką

Pokaż mieszkańcom, jak segregować odpady i zapewnij im szybki dostęp do informacji o wywozie śmieci. Ułatwisz w ten sposób przestrzeganie zasad i zbudujesz większą świadomość ekologiczną.

Personalizacja graficzna

Skutecznie wyróżnij się w oczach użytkowników na tle innych urzędów i instytucji. Możemy zaprojektować grafikę według indywidualnych preferencji lub wdrożyć stronę na wybranym szablonie graficznym.

E-rejestr umów

E-rejestr spełnia wymóg ewidencjonowania danych, a także umożliwia wygodne i szybkie filtrowanie umów według numeru umowy, daty i miejsca zawarcia, długości trwania, stron umowy, przedmiotu umowy i jej wartości czy źródeł współfinansowania.

Dodatkowe wersje graficzne

Dodatkowe wersje graficzne strony zaprojektowane pod kątem konkretnych wydarzeń czy uroczystości, na przykład świątecznych czy żałobnych.

Wersje językowe

Dostosuj stronę do potrzeb obcokrajowców (np. zagranicznych turystów), udostępniając ją w dowolnej wersji językowej.

System komunikacji SMS

Wysyłaj chętnym mieszkańcom automatyczne SMS-y z przypomnieniami o odbiorze odpadów, upływającym terminie złożenia wniosku, wizycie w urzędzie czy organizowanych konkursach.

Na bieżąco śledzimy zmiany w przepisach dotyczących stron internetowych jednostek administracji publicznej i aktualizujemy witrynę zgodnie z wymaganiami prawnymi.

Responsywność

Nasze strony są responsywne dzięki czemu wszystkie treści prawidłowo wyświetlają się nie tylko na ekranie komputera, ale też na smartfonach i tabletach. Każdy projekt jest przystosowany do potrzeb konkretnego samorządu lub jego jednostki.

Możesz w pełni skupić się na swojej pracy i udostępnić mieszkańcom stronę www.

Integracja z systemami zewnętrznymi

Integrujemy strony internetowe z naszymi usługami dla administracji i innymi serwisami:

  • aplikacją mobilną obywatel.mobi,
  • systemem transmisji i obsługi rady RADA 365,
  • platformą e-PUAP,
  • Regionalnym Systemem Ostrzegania,
  • Systemem Obiegu Dokumentów,
  • serwisami informacyjnymi poszczególnych jednostek,
  • Facebookiem.

Dostępność cyfrowa

Dostępność plus
Jesteśmy oficjalnym partnerem
programu "Dostępność Plus"

Wersja strony w standardzie WCAG 2.1 umożliwia korzystanie z Twojej strony osobom słabowidzącym i z ograniczoną sprawnością ruchową. Wyświetlanie treści w czterech kontrastach i w różnych rozmiarach czcionki oraz elektroniczny lektor, który czyta nazwy odnośników ułatwia użytkownikom niedowidzącym zapoznawanie się z treściami. Możliwość obsługi strony wyłącznie przy użyciu klawiatury sprawia, że użytkownicy sprawnie poruszają się po niej, gdy nie mogą korzystać z myszki np. z powodu unieruchomionej ręki.

Do Twojej dyspozycji w panelu administracyjnym udostępniamy narzędzie, które sprawdza zgodność publikacji z wytycznymi WCAG 2.1. Zawsze będziesz mieć pewność, że nowe treści na stronie spełniają wymogi Deklaracji dostępności.

Skontaktuj się

Przykładowe realizacje

Integracje

REGIONALNY SYSTEMEM OSTRZEGANIA

W kilka sekund zaimportujesz komunikaty Regionalnego Systemu Ostrzegania na swoją stronę. Zintegrowanie RSO ze stroną umożliwi Ci publikowanie ostrzeżeń i powiadomień na stronie www i w aplikacji mobilnej, która automatycznie wyśle powiadomienie o ostrzeżeniu.

Parę kliknięć wystarczy, by zamieścić komunikat na stronie WWW i w aplikacji mobilnej. Użytkownicy otrzymają natychmiastowe powiadomienie o ostrzeżeniu, dzięki czemu nie musisz wysyłać go samodzielnie.

Aplikacja mobilna

Dodatkowy kanał komunikacji z mieszkańcami zwiększy dostępność treści i umożliwi użytkownikom zapoznawanie się z nimi w dowolnym miejscu i czasie. Użytkownicy z poziomu smartfona lub tabletu sprawdzą aktualności i wydarzenia z regionu oraz otrzymają powiadomienia RSO. Za pomocą aplikacji udostępnisz mieszkańcom kalendarz wywozu odpadów, interaktywną mapę oraz informacje z BIP. Mieszkańcy zgłoszą przez nią problemy, wezmą udział w sondzie i głosowaniu w budżecie obywatelskim oraz umówią się przez kalendarz wizyt w urzędzie. Użytkownicy będą mieli możliwość wyrazić swoją opinie w głosowaniach na temat naprawy drogi lub inwestycji w miejską zieleń.

Serwisy jednostek

Wszystkie aktualności ze stron jednostek podległych pobierzesz do głównego portalu. Wybierzesz publikacje, które mają pojawiać się na Twojej stronie automatycznie i skierujesz użytkowników do ich pełnej treści. Zintegrowane serwisy jednostek ułatwią Ci pracę i sprawią, że przedstawisz mieszkańcom nowe, ważne dla nich informacje bez konieczności ich wyszukiwania na innych stronach www. Mieszkańcy zawsze będą na bieżąco z działaniami urzędów w regionie.

System obsługi rady

Treści z posiedzeń Rady opublikujesz z zachowaniem wymagań prawnych dla informacji publicznej. Na stronie WWW i BIP udostępnisz planowany porządek obrad , projekty uchwał, imienny wykaz głosowań i protokół z obrad. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z nimi w dowolnym czasie, co da im wgląd w pracę swoich przedstawicieli.Podniesiesz zaufanie do pracy urzędu i zwiększysz jej przejrzystość dla każdego mieszkańca. Mieszkańcy mają dostęp do archiwum nagrań z posiedzeń rady gminy, powiatu, miasta na stronie BIP.

System obiegu dokumentów SOD365

Koniec z ręcznym wprowadzaniem na stronę dodatkowych informacji o dokumentach i statusie spraw interesantów. SOD365 automatycznie zrobi to za Ciebie.

ePUAP

Daj mieszkańcom łatwy dostęp do wszystkich wniosków, które mogą złożyć online w Twoim urzędzie, z poziomu strony, dzięki jej integracji z ePUAP. Umieść elektroniczne formularze w witrynie w ujednolicony sposób.

Transmisja online

Dostęp do transmisji live z posiedzeń nawet dla kilku tysięcy użytkowników jednocześnie, automatyczna archiwizacja nagrań i ochrona przed przypadkowym usunięciem to możliwości, które daje integracja z systemem transmisji online.

Facebook

Automatycznie publikuj aktualności ze strony internetowej na fanpage’u urzędu na Facebooku i bądź w stałym kontakcie z mieszkańcami.

SKYCMS - WWW
Skontaktuj się

Często zadawane pytania

Tak, wszystkie projektowane przez nas strony są responsywne. Jest to wymóg dostępności cyfrowej wynikającej ze standardu WCAG 2.1. i ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych.

Wykonywane przez nas strony są projektowane i wdrażane wyłącznie w standardzie WCAG 2.2. (obecnie obowiązujący jest standard WCAG 2.1.).

Nie ma możliwości zakupu strony niespełniającej wymogów WCAG.

Deklaracja dostępności (moduł, który ułatwia jej wypełnienie deklaracji) oraz jej wstępne wypełnienie przy oddaniu strony internetowej są w cenie strony internetowej. Plusem modułu jest to, że gdy ministerstwo zmieni “znaczniki wewnętrzne” deklaracji to nie będziecie Państwo musieli nic robić - zaktualizujemy to automatycznie.

Opłata za utrzymanie strony internetowej w wersji standardowej jest zależna od indywidualnych ustaleń i zakresu wdrożenia. W ramach opłaty utrzymaniowej, gwarantujemy niezawodność strony na poziomie 99,7% czasu, co oznacza, że strona może być niedostępna w ciągu roku zaledwie kilka godzin.

Nie ma dodatkowych opłat za opiekę nad stroną i rozwiązanie problemów z niedziałająca stroną internetową. Dodatkowe opłaty, jakie mogę się pojawić to opłaty za certyfikat SSL dla strony internetowej lub inne wybrane dodatki jeżeli ich udostępnienie przewiduje taki koszt.

Uzupełnienie strony treścią realizowane jest przez przedstawicieli klienta. Po zakończeniu prac nad stroną przeszkolimy Państwa przedstawicieli z obsługi i zarządzania stroną oraz dodawania treści.

Za aktualizację treści odpowiada Klient. Po zakończeniu wdrożenia Przeprowadzimy dla Państwa szkolenie, po którym będziecie mogli samodzielnie redagować i zamieszczać treści. My ze swojej strony gwarantujemy poprawne działanie serwisu w trakcie trwania umowy oraz helpdesk czyli pomoc telefoniczną lub mailową w przypadku problemów z obsługą systemu.

Strona może być zintegrowana z aplikacją mobilną, systemem obsługi rady, regionalnym systemem ostrzegania oraz serwisami jednostek podległych.

Tak

Tak, jest to dodatek wprowadzany na życzenie klienta, a szczegóły ustalane są indywidualnie.
Przewiń do góry